Anasayfa > Stresten Nasıl Kurtulunur?

Stresten Nasıl Kurtulunur?

kadinStresten kurtulmanın yolları, Nasıl stresten kurtulurum

Çagımızın hastalıgı haline gelen stres malesef hepimizin hayatında büyük önemli rol oynamaktadır. Özellikle çalısan kimselerin esiri oldugu stres bir çogumuzun yasamında kalıcı tahribat olusturuyor.

Stresten kurtulmak için bazı çalısmalar yapmak zorundayız. Bazen hiç farkında olmadan stres sahibi olabiliyoruz. Strese karsı neler yapabiliriz sorusunun cevabını sizler için buraya ekliyoruz.

Stres’ten kurtulmak için sunları yapmakta fayda oldugunu uzmanlar açıklamaktadır. Isterseniz hep beraber stresten kurtulmanın yollarını maddeler halinde bakalım.

Stresten Nasıl Kurtulunur?

Meşguliyet: İş dışında kendinizi meşgul edecek ilgi alanları bulun. Hobiler gibi, kendinizi meşgul edip kafanızı dağıtacağınız bir alan bulun.

Kitap: Günlük olarak zihnimizi rahatlatmak amacıyla mutlaka günde bir kaç sayfa roman, dergi ve benzeri makaleleri okuyunuz. Beynin içerisinde bulundugu ortamdan uzaklasarak kendisini yenilemesini saglar.Çok faydalı ve yararlı oldugunu bilhassa belirtirim.

Balık: Stresli bir hayatınız varsa, bol bol balık yiyin. Omaga-3, vücudunuza stresle mücadele edebilme kabiliyeti kazandırır.

Gün ışığı: Strese girdiğinizde sizi en çok rahatlatacak şeylerden biri de, gün ışığıdır. Ancak bunu düzenli olarak yapmanın faydası vardır. Haftada 3 kez, 20 dakika güneş gözlüğü olmadan güneşe çıkın ve yürüyün.

Degisiklik: Günlük olarak yaptıgınız islerden farklı olarak degisik bir seyler yapınız.

Ziyaret: Bulundugunuz ortamı terk ederek ailenizi, sevdiklerinizi veya arladaslarınızı ziyaret ediniz. Yarım saat bile olsa insan psikolojisi üzerinde çok önemli rol oynar.

  • Bkz.: ,
  • Düsünceleriniz Bizim için Degerlidir. Sizde yorum birakiniz.