Anasayfa > Ben aldırmak riskli midir?

Ben aldırmak riskli midir?

benBen hakkında bilgi, Ben aldırmak tehlikeli mi?

Vücudumuzda çıkan ve degişik renklerde olan küçük et parçasına ben denmektedir. Belli bir yaştan sonra vücudumuzda ben sayısı git gide arttığını görüyoruz.
Bedenimizde çıkan ben bulundugu deri üzerindeki etrafına ve renk degiştirip degiştirmediğine bakilmalıdır. Sayet büyüyen, kanayan, kaşınan ve bulundugu yerdeki deri yüzeyinde değişiklik varsa hemen doktora müracaat edilmelidir.

Vücudumuzda benler iki grupta topluyabiliriz. Bunlar iyi huylu olanlar ve kötü huylu ben diye. Benler kişinin yaşadıgı yee göre şekillenir. Güneşli olan yerlerde yaşayan daha çok ben sahibi olabildigi gibi genetik olarak anne ve babadan kaynaklanan ben sayısı bulunmaktadır.

Ben aldırmak riskli midir?
Kişiyi estetik açıdan rahatsız eden bu benlerden basit müdahalelerle kurtulmak mümkündür. Ancak halk arasında bu benlerin yok edilmesi ile kanser riski oluşacağına dair yanlış bir inanış vardır ve bu yanlış bilgi yüzünden çoğu hasta doktora başvurmaz. Oysaki bu konu hakkında en sağlıklı bilgi, uzman bir estetik cerraha başvurularak alınmalıdır. Uzman hekim tarafından doğru şekilde alınan benler hiçbir şekilde kansere sebep olmaz.

  • Bkz.:
  • Düsünceleriniz Bizim için Degerlidir. Sizde yorum birakiniz.