Anasayfa > Bel ağrısına hangi sporlar iyi gelir

Bel ağrısına hangi sporlar iyi gelir

Bel ağrısıBel ağrısına ne iyi gelir, Bel ağrısına hangi spor yapılır.

Bel ağrısı katlanılmaz bir rahatsızlıktır. Çok dikkat edimesi gerekir. Özellikle hareket ederken, otururken, kalkarken, agır bir sey kaldıracagımız zaman çok dikkat etmeliyiz. Yanlıs bir hareket yaptıgımız zaman uzun süre agrı ve acı verir.

Bel agrısı sikayeti çekiyorsanız spor yapmadan önce bir ev doktorunuza bir görününüz. Doktorunuzun size verdigi öneriler dogrultusunda spor yapabilir ona göre egzersiz programı hazırlıyabilirsiniz. Doktorunuz tavsiye etmedigi zaman spordan uzak durunuz.

Bel ağrısına ne iyi gelir?

 • Iyi bir dinlenme ve uyku belinizi rahtalabilir.
 • Yataga uzandıgımız yan tarafınıza yatmaya özen gösterin, bacagınızın arasına bir yastık koyarsanız bu sizi rahatlatır. Ayrıca omuz ile bas arasına bir yastık ile doldurulmalı bu da sizi çok rahatlatır.
 • Hafif hafif egzersiz yapabilirsiniz.
 • Tabii ki bel agrısı için ilaç kullanabilirsiniz. “Doktor tavsiye ile”

Bel Ağrıları için yüzme sporu yapınız!

Bel ağrıları için en güzel egzersiz yüzmedir. Eğer bir kişi bel ağrısı çekiyorsa kasının gerginliğini azalttıktan sonra kasın gerilmesine bağlı olarak zaten ağrı ön plana çıkar. Çünkü ağrı bir alarm yöntemidir. Vücutta bir sorun olduğunda kas gerildiği zaman ya da tutulduğunda vücut alarm çalar. Ağrı aslında bir uyarıdır. Ağrı olduğunda ağrı kesici alınır ve evin alarmı kapatılmış, hırsıza evin kapısı açılmış olur. Hırsıza evi açınca sorun aslında kesilir gibi gözükür, ancak sorun devam ediyordur. Tam tersi olay içeride büyüyordur.

Bel Ağrısı için hareketler

Uzmanların tavsiye ettigi bir kaç tane bel agrısını hafifletecek egzersiz hareketi. Bunları uygularken dikkatli olunmalı ve pozisyonunuzu iyi ayarlamalısınız.

 • Bkz.: ,
 • Bir Yorum var “Bel ağrısına hangi sporlar iyi gelir”

  1. Musa diyor ki:

   Yüzme bel agrısına çok iyi geliyor. Bilhassa düzenli bir sekilde yapıldıgı zaman benim belim hiç agrımıyor. Tavsiye ederim.

  Düsünceleriniz Bizim için Degerlidir. Sizde yorum birakiniz.